Spørsmål og svar
Her kan du stille spørsmål om togreiser og være med på å svare andre på deres spørsmål. Det kan være du ikke finner det du leter etter på våre sider. Vi modererer kommentarene for å slippe spam, så ikke fortvil om du ikke ser ditt bidrag med en gang.
Dette hjelper deg å få svar på dine spørsmål og oss å kunne bedre gi den informasjonen som mange leter etter. Vi vil oppdatere nettstedet med informasjon på bakgrunn av denne siden.
Andre sider for tilbakemeldinger:
Du kan kommentere på flere av sidene våre dersom temaet er relevant for noen av disse. Hilsner til oss og generelle komentarer kan du legge i gjesteboken. Her kan du altså legge inn spørsmål. Når du bidrar, så blir dette et bedre nettsted for deg og andre.
Hei. Lurer på om det er mulig å ta bilen med på toget? planlegger en tur fra tromsø til danmark neste sommer. ville undersøke muligheten for å kjøre til narvik å ta bilen med på toget videre sørover…. er det mulig?
Bil på toget er mulig, men bare lenger sør i Europa. I Sverige og Norge er det ikke slike tilbud. Da er nok leiebil det beste alternativet til å kjøre selv.
Hei
Vi skal ta toget fra Oslo til Roma neste sommer . Tenkte jeg skulle følge dine råd ang reiserute : 0 ) , men hva med sovekupeer ? Ønsker egen dusj+ wc , er det ulike løsninger på de forskjellige togene ? Har hørt at nattoget mellom Malmø og Berlin skal være veldig bra , er det en evnt rute vi da kunne valgt til Roma ? Vi må være fremmei roma 3.06 2011
Mvh Monica
Nattoget fra Lund til Berlin som går hele sommeren og og enkelte andre dager i løpet av året har mulighet for dusj i kupeen. Det samme er i togene til City Night Line som opererer nattoget mellom København og München og München og Roma. Det er også mulig å reise med et tilsvarende nattog fra København til Basel dersom du vil ha en reise gjennom Sveits ene veien.
Rutetilbudet endrer seg i desember hvert år, så eksakt plan må du legge til våren. Jeg tror nok du vil spare både tid og penger på å reise med nattoget fra København istedet for å reise via Berlin. Rimeligere reiser finner du da på http://www.bahn.de.
Med tanke på utsikt underveis vil jeg anbefale å sove gjennom Tyskland og ta dagtog gjennom Østerrike eller Sveits.
hei, vi skal være i københavn klokken 09:00 om morgningen den 26 juli 2010, en voksen og et barn(11 år) når går da toget fra sentrelbanestasjonen i oslo? hva koster det og hvor mange ganger må vi bytte?
Toget går 1930 fra Oslo. Du må bytte i Malmø. Toget videre går hvert 20. Min. Priser finner du på http://www.sj.se.
hei,
jeg lurer på om det er mulig å ta tog fra oslo til slovenia?
og, hvor jeg eventuelt kan få hjelp til å bestille?
mvh hilde
Jeg vet jo ikke hvor i Slovenia du skal, men tog fra Oslo til Ljubljana er mulig. Etter innspill fra Arne under, har jeg justert rutetabellen fra å reise via Wien, med en variant som man rekker med nattoget fra København.
En reiserute kan se ut som følger:
1. InterCitytog fra Oslo S 07:00 til Göteborg C 10:55 (Lørdag 2 timer senere)
2. X.2000 fra Göteborg C 11:32 til Köbenhavn H 15:00 (Lørdager 2 timer senere)
3. Nattog CityNightLine fra København H 18:42 (lørdager 17:42) til München Hbf. 08:58 dagen etter.
4. EuroCity fra München Hbf 12:27 til Ljubjana 18:31
Flere forbindelser finner du på http://www.bahn.de. Biletter kan bestilles hos NSB på tlf. 815 00 888. De tar et gebyr for bestillingen, men det kan være verd det hvis det er mange bytter. Du kan også se på siden om Østerrike dersom du vil bestille selv på internett av de ulike togselskapene. Du kan spare noen kroer der, men det blir litt jobb, fordi du ikke kan benytte et sted for bestillingen.
Reiser du med Interrail utenom sesongen, kan du bestille plassbilletter underveis på stasjonene.
Det var helt greit fra 1 til og med 3.
Fra Munchen til Ljubljana går EuroCity tog, som starter 08:27 og Ljubljana 14:30. Hilde skal vel gå av rett eter Jesenice (Slovenia grensen ca 13:30).
Hvor kan vi ta tog fra Hilshals til Berlin?
Man reiser med Nordjyske Jernbaner fra Hirtshals til Hjørring. Dette er en privat jernbane og derfor ikke så lett å finne. Se http://www.njba.dk. Fra Hjørring tar man tog til Fredericia, der bytter man til tog mot Hamburg, og til slutt nytt tog derfra til Berlin.
En reiserute kan se slik ut:
1. Hirtshals 10:37 – Hjørring 10:59
2. Hjørring 11:06 – Fredericia 14:28
3. Fredericia 15:24 – Hamburg Hbf. 18:53
4. Hamburg Hbf. 19:08 – Berlin Hbf. 20:48
Du finner flere avganger mellom Hjørring og Berlin på http://www.bahn.de, de har sider på engelsk og dansk. Kanskje du ønsker å gjøre en stopp underveis.
Går det valigvis greit med med overgangen i Hjørring? Skal reise i sommer,og det er det eneste stedet jeg er litt usikker på,om toget fra Hirtshals er litt forsinket,øddelegges tidsplanen videre nedover..
Hjørring stasjon er ikke stor og det er enkelt og raskt å bytte tog. Jeg har byttet tog der noen ganger og ikke hatt problemer med forsinkelser.
Where can you take the Hiram Bingham train?
Hiram Bingham Deluxe class train går fra Cuzco til Machu Picchu. Oppkalt etter den amerikanske oppdageren som oppdaget Machu Picchu 23.11.1911. Mer informasjon finner du her: http://www.go2peru.com/hiram_bingham.htm